Lek. med. Danuta Wierzbicka – Ziajka 
Specjalista neurolog, licencja Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej nr 49 na badania EMG, kilkunastoletni staż pracy na Oddziale Neurologicznym  Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach-Ligocie oraz w wielu poradniach specjalistycznych, obecnie zatrudniona w pracowni EMG tamtejszego szpitala. Założyciel NZOZ Vera-Med w Katowicach.

umowa z NFZ (Poradnia Neurologiczna, Poradnia Leczenia Bólu)

prywatne porady neurologiczne, cena wizyty - 100 zł,

pracownia EMG


Tutejsza pracownia EMG funkcjonuje od 2007 roku, posiadamy nowoczesny skomputeryzowany aparat diagnostyczny..

Badanie EMG (Elektromiografia) pozwala zbadać stan unerwienia mięśnia, dostarcza dowodów odnerwienia, potrafi wychwycić procesy związane z odbudowywaniem uszkodzonego unerwienia, wskazuje na stopień uszkodzenia mięśnia i nerwu. Generalnie można powiedzieć, że badanie daje odpowiedź na pytanie, czy obserwowane objawy chorobowe wynikają z uszkodzenia w ośrodkowym układzie nerwowym, uszkodzenia nerwów obwodowych czy też samego mięśnia. A to jest dobrą podstawą do podjęcia decyzji co do rodzaju leczenia. Elektromiografię w codziennej pracy wykorzystują lekarze ortopedzi, neurolodzy reumatolodzy, rehabilitanci, najważniejszy jednak polem zastosowań tej metody diagnostycznej są choroby nerwowo-mięśniowe.

ENG - elektroneurografia - badanie przewodzenia ruchowego i czuciowego nerwów obwodowych (badanie z falą F) , diagnostyka uszkodzeń nerwów o charakterze aksonalnym, demilinizacyjnym, stanów pourazowych, zespołów uciskowych nerwów - w szczególności zespołu cieśni nagdarstka i zespołu rowka łokciowego, nerwu twarzowego, splotu barkowego, polineuropatii i tym podobych.

EMG - elektromiografia - badanie aktywności spoczynkowej i ruchowej mięśni, diagnostyka uszkodzeń mmiogennych i neurogennych, schorzeń rogów przednich rdzenia np SLA (stwardnienie zanikowe boczne) i tym podobne.

próba miasteniczna

próba tężyczkowa

powyższe badania wskazane są w uszkodzeniach i zespołach uciskowych nerwów, w bólach, drętwieniach i upośledzeniach czynności kończyn górnych i dolnych, osłabieniu i zanikach mięśni a także w innych podobnych dolegliwościach dotyczących obwodowego układu nerwowego.

 

 

 

Cennik badań EMG:

 

 

 

Przewodzenie czuciowe nerwów kończyn górnych i dolnych

60-80 zł 

Przewodzenie ruchowe i czuciowe w kierunku zespołu cieśni nadgarstka i/lub w kierunku zespołu uciskowego nerwu łokciowego

Badanie jednej kończyny górnej

Badanie obu kończyn górnych

 
     100 zł

  150 zł

Badanie w kierunku uszkodzenia splotu barkowego lub SLA

Badania nerwów

Badania mięśni

 
80-120 zł

80-200 zł

Badanie EMG mięśni

80-200 zł

Próba miasteniczna

80-100 zł

Próba tężyczkowa

90 zł

Elektroda igłowa jednorazowego uzytku niezbędna do badania EMG mięśni i próby tężyczkowej 
( nie jest konieczne wykonanie badań antygenów Hbs i HcV

30 zł

Konsultacja neurologiczna przy badaniu EMG

80 zł