psychoterapia małżeńska / par

Celem psychoterapii małżeństw / par / jest zmiana dotycząca jakości związku pomiędzy dwojgiem ludzi którzy podjęli decyzję bycia ze sobą /małżeństw oraz związków nieformalnych/
W ramach psychoterapii par staramy się zidentyfikować przyczyny problemu, odpowiedzieć na pytania dotyczące jego źródeł, oraz przede wszystkim zaproponować taki sposób działania, który będzie w stanie poprawić jakość relacji partnerskiej - dotyczący np. komunikacji w związku czy problemów związanych z rodzinami pochodzenia partnerów. Nie ma jednego schematu takiej terapii - tak jak nie ma dwóch takich samych związków, każdorazowo cel ustalany jest z konkretnym klientem.
Psychoterapia małżeńska zawsze prowadzona powinna byc przez dwóch terapeutów, nieraz zdaża się, że w związku z trudnościami organizacyjnymi terapeuci czy ośrodki podejmują się prowadzenia takiej terapii przez jednego terapeutę czy terapeutkę, lecz jakość - czyli także skuteczność - takiej terapii jest w znacznym stopniu ograniczona - jednemu terapeucie znacznie trudniej utrzymać jest neutralność, w końcu chcąc nie chcąc już "na starcie" ma z jednym z partnerów więcej wspólnego niż z drugim - np płeć, rolę społeczną, czy też własne doświadczenie bycia żoną, partnerką czy mężem.. w związku z tym oferujemy jedynie terapię prowadzoną przez dwóch terapeutów - stąd być może więszy koszt takiej terapii, lecz w dłuższej perspektywie, dzięki zaletom takiego rozwiazania zmiany w związku klientów nastapić mogą szybciej i być bardziej trwałe, a co za tym idzie ... taka terapia jest w efekcie tańsza.
W związku z przyjmowanym przez nas modelem pracy systemowej sesje odbywają się raz na 2-3 tygodnie w zależności od indywidualnej potrzeby każdorazowo określanej na pierwszym spotkaniu.

dla zachowania wysokiej jakości naszej pracy, oraz zachowania najwyższych standardów etycznych terapia małżeństw jest na bierząco superwizowana u certyfikowanych superwizorów .

koszt prywatnej konsultacji małżeńskiej /pierwszego spotkania/ to 150 złotych
koszt 90 minutowej sesji terapii par - 150 złotych